Medicover tworzy pierwszą w Polsce klinikę dla obcokrajowców

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2015 15:25

Już wkrótce na warszawskim Wilanowie otwarta zostanie American Clinic Warsaw, przychodnia oferująca opiekę medyczną dla osób z zagranicy. Placówka powstaje jako efekt współpracy sieci Medicover i Chicago University of Medicine.

Medicover tworzy pierwszą w Polsce klinikę dla obcokrajowców
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

American Clinic Warsaw będzie pierwszą placówką medyczną z tak szeroką ofertą dla obcokrajowców mieszkających w Polsce. Wciąż rosnąca liczba pacjentów zagranicznych Szpitala na Wilanowie skłoniła do przeprowadzenia analizy potencjału takiego przedsięwzięcia. W efekcie Medicover postanowił stworzyć dla nich dedykowane miejsce - podała firma w informacji dla prasy.

- Z roku na rok przybywa obcokrajowców, którzy osiedlają się w Polsce lub odwiedzają nasz kraj. Wiemy, że wielu z nich napotyka na problemy komunikacyjne, gdy potrzebuje pomocy medycznej. Dlatego postanowiliśmy stworzyć American Clinic Warsaw, placówkę gdzie będą mogli poczuć się równie komfortowo, jak u siebie - mówi Tucson Dunn, Dyrektor Szpitala na Wilanowie.

Pacjentami American Clinic Warsaw opiekować się będzie wykwalifikowany personel biegle władający językiem angielskim. Dodatkowo poszczególni lekarze posługują się płynnie rosyjskim, francuskim, ukraińskim i arabskim.

Jak wynika z informacji prasowej, pacjentki skorzystać będą mogły z usługi prowadzenia ciąży w języku angielskim i rosyjskim. W przypadku potrzeby skorzystania z pomocy lekarzy innych specjalizacji lub zaawansowanej diagnostyki, pacjenci będą korzystać z zasobów Szpitala na Wilanowie oraz konsultacji z lekarzami z renomowanego szpitala University Chicago of Medicine, którzy odwiedzać będą klinikę w celu prowadzenia konsultacji oraz zapewnią dostęp do międzynarodowego konsylium lekarskiego.

Klinika współpracować będzie z PAMS (Polish-American Medical Society) w Chicago i będą w niej obowiązywać zagraniczne standardy i praktyki z zakresu obsługi klienta. Otwarcie kliniki zaplanowane jest na jesień 2015 roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum