Medicover: przychody na poziomie 574 mln zł, plany inwestycji na 60 mln zł

Autor: DMX/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2012 20:39

Przychody spółek wchodzących w skład Grupy Medicover w Polsce wyniosły w 2011 roku 574 mln zł. W porównaniu do 2010 roku to wzrost o blisko 22 proc. Firma planuje, iż w ciągu najbliższych 5 lat zainwestuje w rozwój swojej sieci blisko 60 mln zł.

Jak czytamy w nadesłanym komunikacie, Grupa kontynuuje rozwój sieci centrów Medicover otwierając na terenie całego kraju kolejne placówki. Również Centrum Medyczne Damiana będące częścią Grupy Medicover otwiera nowe przychodnie, a także placówkę rehabilitacyjną.

Rzecznik prasowy Grupy Bartosz Maciejewski zwraca uwagę na fakt, że dynamicznie rozwija się również Synevo, spółka wykonująca badania laboratoryjne dla Medicover, która w 2011 roku uzyskała wzrost przychodów o 16 proc., wykonując w tym czasie 10 mln badań, czyli o 12 proc. więcej niż w 2010 roku.

Jak informuje, w ostatnich miesiącach do użytku oddane zostały kolejne szerokoprofilowe centra medyczne, m.in. w Warszawie, Katowicach oraz dwie w Krakowie. Łącznie Medicover posiada obecnie 30 centrów medycznych oraz 28 placówek działających bezpośrednio przy zakładach pracy.

- W porównaniu z latami wcześniejszymi, w 2011 roku klienci, zarówno ci obecni jak i potencjalni, znacznie bardziej świadomie podchodzili do wydatków na zdrowie. Dokładniej określali zakresy kontraktowanej opieki medycznej a także oczekiwany standard dostępności usług, tak by mieć pewność, że usługi, które otrzymają będą najwyższej jakości - mówi Paweł Kacprzyk, prezes Medicover Sp. z o.o. oraz Centrum Medycznego Damiana.

Według niego jest to typowy proces dla rynku, który wchodzi w kolejna fazę rozwoju. Przewiduje, że w kolejnych latach z pewnością ta tendencja się utrzyma. Jego zdaniem rynek usług medycznych cały czas się zmienia, rosną oczekiwania i wymagania klientów.

Bartosz Maciejewski podkreśla, że miniony rok to udany okres dla warszawskiego Szpitala Medicover, który w drugim roku działalności przyniósł firmie 35 mln zł przychodu.

- Znacząca część tej kwoty pochodziła od klientów prywatnych, posiadających wykupioną opiekę szpitalną w Medicover oraz osób, które każdorazowo płaciły za zrealizowane przez szpital usługi - informuje Maciejewski.

Dodaje, że w lutym br. placówka podpisała nowy kontrakt z NFZ na 2012 rok o wartości 4,1 mln zł. Uwzględniając kontrakt podpisany rok wcześniej, łączna kwota świadczeń realizowanych dla pacjentów NFZ wynosi 6,8 mln zł. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum