Medicalgorithmics planuje debiut na NewConnect

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 września 2011 09:00

Medicalgorithmics, firma działająca na rynku telemedycznym, planuje debiut na rynku NewConnect na przełomie września i października - poinformowała spółka, która planuje też przeniesienie notowań na rynek główny GPW, w perspektywie roku - półtora.

Medicalgorithmics planuje debiut na NewConnect
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Spółka w ofercie prywatnej akcji serii C pozyskała ponad 6,16 mln zł. Ponad połowa akcji została objęta przez inwestorów instytucjonalnych.
Spółka chce rozwinąć swoją technologię i wprowadzić na rynek nowe produkty. Planuje też przejście na parkiet główny warszawskiej giełdy w ciągu roku - półtora.

- Dzięki bardzo udanej ofercie prywatnej możliwe będzie rozpoczęcie prac nad stworzeniem i wdrożeniem zintegrowanego systemu PocketECG III generacji, dzięki któremu planujemy ekspansję na rynek europejski. Środki posłużą także do rozwoju usług oraz technologii informatycznych wspierających szerokie spektrum zastosowań istniejącego systemu, m.in. w badaniach klinicznych leków oraz w telerehabilitacji kardiologicznej - powiedział prezes zarządu spółki, Marek Dziubiński.

Opracowany przez spółkę system do badania arytmii składa się z przenośnego urządzenia z elektrodami, które stale monitoruje pracę serca pacjenta. Następnie przesyła zebrane dane do telefonu komórkowego, który dzięki specjalnemu oprogramowaniu analizuje pracę serca.
W 2010 roku spółka uzyskała 4,77 mln zł przychodów i 1,75 mln zł zysku netto. W I kwartale 2011 roku spółka miała 1,4 mln zł przychodów i 530 tys. zł zysku netto.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum