Mazowsze: w Grójcu zapomnieli o kontraktowaniu?

Autor: kurierpoludniowy.pl/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2012 17:07

Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu spóźniło się ze złożeniem oferty na świadczenia zdrowotne w NFZ, nie będzie mogło zatem rozliczyć wszystkich świadczeń za okres od 1 do 16 lutego. Były prezes PCM Sławomir Jagieła wyjaśnia, że chodzi o kwotę około 1 mln zł.

Sławomir Jagieła przypomina, że został zwolniony ze sprawowanej funkcji podczas urlopu, 29 grudnia ub. r. Tymczasem zgłaszanie ofert do NFZ było możliwe do 31 grudnia - informuje Kurier Południowy. 

Jagieła podkreśla, że oferty były przygotowane, ponieważ jednak przestał pełnić funkcję prezesa/dyrektora, nie był uprawniony do podpisywania żadnych dokumentów.

W wyniku zamieszania kilka oddziałów - wewnętrzny, OIOM, neonatologia, położnictwo i pediatria - zostało w efekcie bez kontraktów.

Wanda Pawłowicz, rzecznik Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ informuje, że ogłoszone zostały dodatkowe rokowania, wyłącznie dla szpitala w Grójcu. Lecznica złożyła już oferty. Umowa będzie obowiązywała od 17 lutego. Do tego czasu (od 1 do 16 lutego) szpital może mieć problemy z rozliczeniem świadczeń.

Więcej: www. kurierpoludniowy.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum