Mazowsze: samorząd województwa skieruje środki z UE na doposażenie szpitali

Autor: UMWM/Rynek Zdrowia • • 18 marca 2020 10:15

Samorząd województwa mazowieckiego kupi sprzęt dla szpitali o wartości 6,5 mln zł. 10 nowych respiratorów otrzyma Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Ciechanowie, 15 - szpital w Siedlcach. Zarezerwowanych zostanie też 15 respiratorów dla szpitala w Ostrołęce i 3 dla szpitala zakaźnego w Warszawie.

Samorząd województwa mazowieckiego kupi sprzęt dla szpitali Fot. Fotolia

Ponadto 2 RTG przyłóżkowe trafią do szpitala zakaźnego w Warszawie oraz szpitala gruźliczego w Otwocku.

W poniedziałek (16 marca) zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o przekierowaniu środków unijnych na specjalny projekt doposażający mazowieckie szpitale. Zielone światło dała już Komisja Europejska, a szpitale już zgłaszają swoje potrzeby. Samorząd może przekierować na ten cel ponad 100 mln zł.

Zarząd województwa planuje zmiany w RPO (środki unijne w gestii samorządu województwa), dzięki którym możliwe będą zakupy inwestycyjne i niezbędne prace remontowo-budowlane w szpitalach przyjmujących pacjentów z koronawirusem.

Projekt obejmować będzie w szczególności zakup niezbędnej aparatury medycznej i diagnostycznej, środków ochrony osobistej czy przeprowadzenie niezbędnych prac remontowo-budowlanych. Szpitale zostały już poproszone o wskazanie potrzeb, które mogłyby zostać ujęte w projekcie. Jest na to zgoda Komisji Europejskiej. Zakupy będą realizowane przez samorząd województwa.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum