Mazowsze: dodatkowe pieniądze dla 12 szpitali na remonty i sprzęt

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 października 2016 19:51

Ponad 7 mln zł z budżetu województwa trafi do mazowieckich szpitali i instytucji kultury; środki zostaną przeznaczone na kolejne remonty i modernizacje, a także zakup specjalistycznego sprzętu. Decyzję w tej sprawie podjęli w poniedziałek (24 października) radni województwa.

Mazowsze: dodatkowe pieniądze dla 12 szpitali na remonty i sprzęt
Mazowsze: ponad 7 mln zł trafi do szpitali na remonty i zakup sprzętu. Fot. Archiwum

"Mazowsze to dziś najszybciej rozwijający się region Unii Europejskiej. Stabilna sytuacja finansowa i prężnie działająca gospodarka sprawiają, że możemy co jakiś czas wygospodarować dodatkowe środki na zakup sprzętu czy przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych w naszych szpitalach i instytucjach kultury" - podkreślił marszałek Adam Struzik, cytowany przez biuro prasowe sejmiku w komunikacie przesłanym w poniedziałek PAP.

Członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc powiedziała, że po raz kolejny udało wygospodarować dodatkowe środki dla szpitali. - Wsparcie trafi aż do 12 placówek. Zakupią one nie tylko niezbędny sprzęt, ale także przeprowadzą prace remontowe czy termomodernizacyjne - dodała.

Środki trafią do m.in. Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu, SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym, Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie, Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjnego i Medycyny Pracy ATTIS oraz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku

Wsparcie trafi także do Samodzielnego Wojewódzkiego Publicznego Zespołu Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. B. Borzym w Radomiu, do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce czy Szpitala Mazowieckiego w Garwolinie.

Dodatkowe środki finansowe z budżetu Mazowsza trafią ponadto do instytucji kultury. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum