Mazowsze: 12 szpitali dostanie od samorządu blisko 17 mln zł

Autor: UMWM/Rynek Zdrowia • • 25 maja 2018 10:34

Blisko 17 mln zł dostanie 12 mazowieckich szpitali od władz  tego województwa. Środki mają być przeznaczne na zakup sprzętu i prace remontowe.

Mazowsze: 12 szpitali dostanie od samorządu blisko 17 mln zł. Fot. Archiwum

- To bardzo ważne wsparcie. Dzięki oszczędnościom, które udało nam się wygospodarować nasze placówki będą mogły przeprowadzić niezbędne inwestycje, a także zakupić nowe wyposażenie. Staramy się na bieżąco monitorować potrzeby naszych jednostek oraz szpitali i w miarę możliwości przekazywać im środki - podkreślił marszałek Adam Struzik.

Na remonty i doposażenie szpitali przeznaczonych zostanie w sumie ponad 16,7 mln zł.

 - Szpitale, tak jak i drogi, wymagają ciągłego wsparcia. Chcemy, aby korzystający z ich usług pacjenci poza fachową pomocą mogli czuć się w nich komfortowo. Dzięki tym środkom możliwe będzie m.in. rozpoczęcie długo oczekiwanej modernizacji oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego w szpitalu międzyleskim. Kolejne ważne inwestycje to utworzenie pracowni leku cytotoksycznego w naszym szpitalu w Radomiu czy zakup wyposażenia dla szpitala ostrołęckiego - podsumowuje Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

 Decyzją radnych województwa mazowieckiego wsparcie trafi do 12 placówek, m.in do:  Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie, który  otrzyma dodatkowo w 2018 r. w sumie ponad 4 mln zł.

Środki te zostaną przeznaczone na modernizację oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego wraz z zakupem wyposażenia (1,5 mln zł w tym roku, 9 mln zł w 2019 r. i 7 mln zł w 2020 r.). Ponad 2,1 mln zł szpital przeznaczy na zakup sprzętu medycznego do oddziału okulistycznego, a kolejne 396 tys. zł na przystosowanie oddziału dermatologii dziecięcej na potrzeby oddziału okulistyki.

Jak informuje nas Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, szpital Bródnowski otrzyma dodatkowe wsparcie w wysokości ponad 1,4 mln zł na przebudowę obiektu przy ul. Poznańskiej 22 w Warszawie wraz z zakupem wyposażenia i urządzeń do pracowni hemodynamiki, elektrofizjologii i przychodni specjalistycznej Śródmiejskiego Centrum Specjalistycznego oraz izby przyjęć szpitala.

Szpital Dziecięcy w Warszawie otrzyma natomiast ponad 792 tys. zł. Dzięki tym środkom zostanie opracowana dokumentacja projektowo-kosztorysowa niezbędna do wykonania adaptacji pomieszczeń na potrzeby apteki szpitalnej (148,5 tys. zł). Resztę kwoty szpital przeznaczy na modernizację pomieszczeń i zakup  m.in. stacji uzdatniania wody, wyposażenia do Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej oraz do oddziału dermatologicznego.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum