Mazowieckie: województwo może finansować remonty, ale nie in vitro

Autor: Polskie Radio RDC/Rynek Zdrowia • • 02 lutego 2016 11:11

Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego odpowiadając na pytanie, czy Mazowsze i Warszawa dofinansują leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego wskazuje, że Mazowieckie może finansować remonty lecznic, zakup sprzętu, ale nie świadczenia zdrowotne.

Fot. archiwum

Jak informuje Polskie Radio RDC, w listach, jakie wystosowały Paulina Piechna-Więckiewicz, radna Warszawy i Katarzyna Piekarska, radna sejmiku mazowieckiego do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz i marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, zawarte było pytanie o to, czy Mazowsze i Warszawa dofinansują leczenie niepłodności metodą in vitro.

Adam Struzik odpowiadając na nie przekonywał, że Mazowsze nie może finansować zapłodnienia in vitro, ponieważ istnieją ''konkretne bariery prawne i finansowe''. Wskazał, że województwo może finansować tylko remonty, modernizacje, zakup sprzętu, natomiast fundusze na działalność bieżącą pochodzą z NFZ, albo celowych programów krajowych. Podkreślił też, że szpitale mazowieckie borykają się z problemami finansowymi. Większość z nich zakończyła poprzedni rok ze stratami.

Więcej: www.rdc.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum