Mazowieckie: ambulans systemu zabiorą jednym, dadzą drugim

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 17 czerwca 2017 19:33

Wkrótce stacjonująca w Jedlni-Letnisku karetka pogotowia ratunkowego zostanie przeniesiona do gminy Gózd. Zdaniem wojewody karetka jest bardziej potrzebna w tej drugiej miejscowości.

Mazowieckie: ambulans systemu zabiorą jednym, dadzą drugim
Zdarzało się, iż karetka przyjeżdżała zbyt późno do wypadków i to była główna przyczyna decyzji wojewody. Fot. PTWP

W gminie Jedlnia-Letnisko mieszka ponad 11 tysięcy osób, w gminie Gozd - ponad 6 tysięcy.

Jak mówi Gazecie Wyborczej Piotr Leśnikowski, wójt Jedlni-Letniska, w 2016 r. stojąca tam karetaka wyjeżdżała do interwencji na terenie tej gminy ok. 1200 razy, a na teren gminy Gózd ok. 700 razy.

Wójt gminy Gozd Paweł Dziewit przyznaje, że zabiegał o stacjonowanie w gminie karetki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. - Proszę jednak pamiętać, że nie będzie to nasza decyzja, a rządowa - mówi.

Dodaje, że na przebiegającej przez gminę Gozd "dwunastce" dochodzi co roku do śmiertelnych wypadków. Przekonuje, że zdarzało się, iż karetka przyjeżdżała zbyt późno i to była główna przyczyna decyzji wojewody. Karetka będzie też obsługiwała część powiatu zwoleńskiego i lipskiego.

Jak zauważa Gazeta Wyborcza, podradomski Gozd jest miejscowością, w której premier Beata Szydło w grudniu minionego roku otwierała urząd pocztowy i zapowiedziała otwarcie komisariatu. W lutym br. minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak przekazał miejscowej OSP wóz gaśniczy.

Wójt gminy Gozd należy do PiS, wójt Jedlni-Letniska jest bezpartyjny - odnotowała GW.

Więcej: wyborcza.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum