Mazowieckie: NFZ domaga się zwrotu 665 tys. zł od warszawskiej przychodni

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 29 sierpnia 2011 16:34

Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia skontrolował jedną z przychodni w Warszawie-Włochach. Skrupulatnie sprawdził dokumentację z trzech ostatnich lat i dopatrzył się braków.

Mazowieckie: NFZ domaga się zwrotu 665 tys. zł od warszawskiej przychodni
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Lekarz pracujący w przychodni wypisywał recepty na leki refundowane, ale nie zawsze wpisywał to w dokumentację medyczną. Teraz NFZ każe przychodni oddać 665 tys. zł z czego 6 proc. sumy to kara, a reszta to zwrot kosztów leków - informuje portal Gazeta.pl.

Lekarz wypisywał recepty dla chorych psychicznie, przebywających w Domu Pomocy Społecznej "Leśny" w Warszawie. Mieszka w nim 200 osób, 150 ma schizofrenię. Wszyscy mają jednego lekarza rodzinnego, który jest zatrudniany w przychodni w Warszawie-Włochach.

Lekarz przyznaje: gdy pielęgniarki mówiły, że kończą się leki, to je przepisywał. Podkreśla, że dbał, by chorzy nie zostali bez tabletek, bo stają się agresywni i mogą być niebezpieczni dla siebie lub personelu, natomiast dokumentację uzupełniał raz na jakiś czas. Tłumaczy, że gdyby miał do razu wydać receptę i wpisywać wszystko do karty, nie miałby czasu oglądać i badać chorych.

Dyrekcja przychodni ma nadzieję, że sprawę uda załatwić się polubownie, i zaproponowała, że może oddać 20 tys. zł związane z przypadkami, gdy dokumentacja jest niekompletna. Mazowiecki NFZ odpowiada, że nie obniży kary, ale przychodnia może się odwołać do centrali Funduszu.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze