Mazowiecki Szpital Onkologiczny zawalczy o kontrakt

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2010 17:12

Wiceminister zdrowia Cezary Rzemek spotkał się we wtorek z dyrektorem Mazowieckiego Szpitala Onkologicznego w Wieliszewie.

W trakcie spotkania Mirosław Cienkowski, dyrektor szpitala w Wieliszewie, przedstawił obecną sytuację placówki oraz skierował pod adresem minister zdrowia prośbę o podjęcie działań zmierzających do zawarcia przez NFZ kontraktu na świadczenia onkologiczne z kierowanym przez niego szpitalem.

Wiceminister Cezary Rzemek przedstawił obowiązujące przepisy prawa, które stanowią, że podmiotem odpowiedzialnym za kontraktowanie świadczeń opieki zdrowotnej nie jest minister zdrowia, ale właściwy terytorialnie dyrektor oddziału wojewódzkiego NFZ.

Jednocześnie poinformował, że Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ planuje, w związku z zamknięciem procesu bilansowania umów zawartych na 2010 rok, ogłoszenie do końca tygodnia nowego konkursu na świadczenia opieki zdrowotnej w zakresie onkologii.

Konkurs ten jest otwarty dla wszystkich podmiotów spełniających przepisane prawem kryteria, będzie zatem przystąpić do niego także Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie.

www.mz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum