Mazowiecki OW NFZ: 59 mln zł na sfinansowanie nadwykonań za 2012 r.

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 23 września 2013 15:49

Mazowiecki OW NFZ poinformował w poniedziałek (23 września) o możliwościach sfinansowania tzw. nadwykonań za 2012 r. Uregulowanie należności za świadczenia wykonane ponad limit ustalony w kontraktach było możliwe dzięki rozliczeniom migracyjnym między oddziałami NFZ, w wyniku czego Mazowsze otrzymało do dyspozycji 59 mln zł.

Mazowiecki OW NFZ: 59 mln zł na sfinansowanie nadwykonań za 2012 r.
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W ramach tej kwoty Mazowiecki OW NFZ zaproponował sfinansowanie świadczeń wykonanych przez świadczeniodawców w 2012 r. ponad limit zawarty w umowach w rodzajach: leczenie szpitalne, świadczenia odrębnie kontraktowane.

Mazowiecki Fundusz w całości pokryje koszty poniesione w 2012 r. przez szpitale z tytułu procedur nielimitowanych, substancji czynnych w programach terapeutycznych i leków w programach lekowych.

Wartość ugód na sfinansowanie nadwykonań za 2012 r. zawartych przez mazowieckie szpitale z NFZ to aż 81 proc. środków przeznaczonych na ten cel. Świadczeniodawcy podpisali 111 ugód na łączną kwotę ponad 45,7 mln zł, odmówiono natomiast podpisania 47 ugód na kwotę ponad 6,7 mln zł. Ponadto 36 ugód na kwotę ponad 3,7 mln zł nadal nie odesłano - poinformował Mazowiecki OW NFZ.

W zakresach leczenie szpitalne oraz świadczenia zdrowotne odrębnie kontraktowane, NFZ na Mazowszu zapłaci świadczeniodawcom 70 proc. należności za wszystkie świadczenia oznaczone w 2012 r. jako ratujące życie.

Ponadto ureguluje 60 proc. należności za wszystkie świadczenia niesfinansowane w następujących zakresach (powszechnie uznawanych za ratujące życie): chemioterapia, onkologia kliniczna, chirurgia onkologiczna, świadczenia w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgia naczyniowa (zaopatrzenie tętniaka aorty), neurologia (leczenie udarów), hemodializoterapia.

Mazowiecki OW NFZ zapłaci także świadczeniodawcom 60 proc. za świadczenia wykonane w zakresach dziecięcych.

Poinformowano również, że Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ rozwiązał umowę z Sensor Cliniq Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. k. w zakresie okulistyka - hospitalizacja planowa. Przyczyną wypowiedzenia było pobieranie przez świadczeniodawcę opłat za świadczenia gwarantowane.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze