Mazowiecki NFZ: diagnostyka z najkrótszym czasem oczekiwania

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 lipca 2019 14:50

Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ opublikował wykaz placówek na bieżąco wykonujących badania tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, a także tych, gdzie czeka się na nie najkrócej. Od kwietnia są one finansowane bez limitu.

Mazowiecki NFZ: diagnostyka z najkrótszym czasem oczekiwania
MOW NFZ opublikował wykaz placówek, w których badania wykonywane są na bieżąco lub w których odnotowano najkrótszy czas oczekiwania. Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

Mazowiecki oddział NFZ opublikował w czwartek (5 lipca) wykaz placówek na bieżąco wykonujących badania tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, a także tych, gdzie zanotowano najkrótszy czas oczekiwania na nie. Zapowiedział też aktualizację wykazu.

Rzecznik NFZ Andrzej Troszyński powiedział, że w razie długiego czasu oczekiwania na badanie w placówce, która zarejestrowała skierowanie "istnieje możliwość, na prośbę pacjenta, zwrotu dokumentu i ponownej rejestracji w placówce z krótszym czasem oczekiwania".

Na liście mazowieckich placówek najszybciej wykonujących tomografię komputerową znalazły się ośrodki z Warszawy, Nowego Dworu Mazowieckiego, Makowa Mazowieckiego, Przysuchy, Płocka, Wyszkowa i z Wołomina. Badania rezonansu magnetycznego najszybciej wykonują placówki w Warszawie i w Piasecznie.

Termin wykonania badania należy ustalić bezpośrednio ze świadczeniodawcą. Bieżące dane o czasie oczekiwania na badania dostępne są na stronie terminyleczenia.nfz.gov.pl i pod numerem infolinii 800-190-590.

Decyzją ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego od kwietnia badania tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego (podobnie jak operacje usunięcia zaćmy) są finansowane bez limitu. Zgodnie z zarządzeniem prezesa NFZ kontrakty placówek raz na kwartał są zwiększane odpowiednio do wartości wykonanych świadczeń.

NFZ wydał w 2018 r. prawie miliard złotych na sfinansowanie w całej Polsce 2,25 mln badań tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.

Więcej: nfz-warszawa.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum