Mateusz Szulca nowym przewodniczącym Porozumienia Rezydentów. "Rozkładamy zadania"

Autor: Paulina Gumowska • Źródło: Rynek Zdrowia13 października 2021 12:31

Mateusz Szulca jest nowym przewodniczącym Porozumienia Rezydentów. Zastąpił na tym stanowisku Wojciecha Szarańca, który pełnił funkcję przewodniczącego od końca sierpnia i który będzie nadal będzie przewodniczył rezydentom w strukturze OZZL.

Mateusz Szulca, wcześniej był liderem Porozumienia Rezydentów w Wielkopolsce. Foto: FB Porozumienie Rezydentów
  • "Przyjechaliśmy z protestem do stolicy i liczyliśmy, że taki pokaz naszej determinacji sprawi, że zostaniemy zaproszeni do zakończonego zmianami dialogu. Niestety - zostaliśmy jedynie zaproszeni do gry - gry na czas o zdrowie pacjenta" - napisał Mateusz Szulca, informując o objęciu stanowiska przewodniczącego Porozumienia Rezydentów
  • Mateusz Szulca to dotychczasowy Lider Wielkopolski i Koordynator Województw z ramienia Porozumienia Rezydentów
  • Wojciech Szaraniec będzie przewodniczył rezydentom w strukturze OZZL. - Rozkładamy zadania, chcemy robić wszystko na 200 proc.- powiedziałam  w rozmowie z nami. 

Mateusz Szulca. Nowy Przewodniczący Porozumienia Rezydentów

"W miesięcznicę powstania Białego Miasteczka wraz z Zarządem PR chcemy dać jasny sygnał, że nie poddajemy walki o poprawę ochrony zdrowia w Polsce, o pacjentów i o nasze własne bezpieczeństwo w pracy. Chociaż od dawna próbujemy pracować z Ministerstwem (Ministerstwami?) nad rozwiązaniami, które miały rozwiązać problemy medyczne w kraju, czujemy, że utknęliśmy w martwym punkcie" - napisał nowy przewodniczący do rezydentów. 

"Przyjechaliśmy z protestem do stolicy i liczyliśmy, że taki pokaz naszej determinacji sprawi, że zostaniemy zaproszeni do zakończonego zmianami dialogu. Niestety - zostaliśmy jedynie zaproszeni do gry - gry na czas o zdrowie pacjenta" - podkreślał.

Podkreślił, że włączając się w Porozumienie przy okazji protestu w 2017 r., miał wiele okazji, żeby z bliska obserwować nie tylko jego funkcjonowanie, ale także działania rządzących. "Dzięki temu zrozumiałem, że potrzebujemy strategii długodystansowej, wykraczającej poza ramy czasowe Białego Miasteczka".

Dodał, że struktury wojewódzkie mają swoich liderów, i liczy na ich zgłoszenia.

-"By się policzyć, zewrzeć szeregi i wejść na kolejny poziom rozmów z rządem". "Potrzebujemy nie tylko mobilizacji, ale także doskonałej komunikacji i przepływu rzetelnych informacji z samego serca negocjacji - jesteśmy gotowi to zapewnić. Pokażmy, że możemy na siebie liczyć!" - napisał nowy przewodniczący Porozumienia Rezydentów. 

Czytaj także: Medycy pokazują porozumienie z ministerstwa zdrowia. "Punkt po puncie dementujemy nieprawdę"

Wojciech Szaraniec odchodzi ze stanowiska, zostaje w Porozumieniu rezydentów

Wojciech Szaraniec żegnając się z funkcją przewodniczącego napisał: "Jako Przewodniczący Porozumienia Rezydentów spędziłem w Białym Miasteczku 30 dni. Robiłem to dla idei, podobnie jak cała grupa protestujących zawodów skupionych wokół Komitetu protestacyjno-strajkowego, tworzących to wyjątkowe miejsce. To wspólny cel dawał i nadal daje nam ogromną siłę, by każdego ranka rozmawiać, edukować i szczerze uśmiechać się do ludzi."

Co teraz będzie robił Wojciech Szaraniec? "Ja jestem i nadal będę odpowiadał za Porozumienie Rezydentów w OZZL. Na tej działalności skupię się w najbliższym czasie". 

Czytaj także: Wojciech Szaraniec. Szef Porozumienie Rezydentów. Za jego determinacją stoi m.in. choroba matki

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum