Marszałek Polak: apelujemy o 10 mln zł wsparcia dla lubuskich szpitali

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2020 12:56

Apelujemy o 10 mln wsparcia dla regionu lubuskiego; zapotrzebowania na sprzęt medyczny zostały zgłoszone w kilku szpitalach - poinformowała marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.

Na zdj. marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak. Fot. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o.

W nocy z wtorku na środę (4 marca) potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Pacjent jest hospitalizowany w szpitalu w Zielonej Górze.

Prezes zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze Marek Działoszyński na konferencji prasowej podkreślił, że placówka otrzymała od Agencji Rezerw Materiałowych część potrzebnego sprzętu.

- Jakaś ilość sprzętu do nas dotarła. Oczywiście to nie jest wszystko, co jest nam na bieżąco potrzebne. Dzisiaj trochę rynek się załamuje, dlatego, że firmy, które zaopatrywały nas w różnego rodzaju sprzęt, zgłaszają nam trudności w dostawach, jest też konieczność płacenia gotówką, znacząco wzrosły też ceny sprzętu jednorazowego - wskazywał Działoszyński.

Poinformował, że szpital opracował "dość duże" zapotrzebowanie na sprzęt i środki ochrony indywidualnej. Zapotrzebowanie - jak dodał - zostało przekazane do wojewody. - Tego sprzętu jeszcze nie dostaliśmy, ale wiemy, że to jest procedowane - zaznaczył.

Z kolei marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak zaapelowała do rządu, o jak najszybszą pomoc. - My apelujemy o 10 mln dla regionu lubuskiego. To jest kilka szpitali. Gorzów wystąpił o 4,5 mln, Zielona Góra o ponad 2 mln - powiedziała Polak. Dodała, że wsparcia potrzebuje też szpital w Torzymiu i w Szprotawie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum