Marian Zembala: "niewyobrażalne zyski" dla zdrowia Polaków dzięki środkom z UE

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2015 13:38

Uratowani chorzy, szybciej diagnozowane nowotwory, wyszkoleni lekarze - takie są efekty zaangażowania w ochronie zdrowia unijnych pieniędzy. To niewyobrażalne zyski - ocenił w sobotę (4 lipca) minister zdrowia prof. Marian Zembala.

Marian Zembala: "niewyobrażalne zyski" dla zdrowia Polaków dzięki środkom z UE
Fot. Archiwum RZ

Minister uczestniczył w Katowicach w konferencji pt. "O zdrowiu trzeba rozmawiać! Budowanie nowoczesnej i przyjaznej ochrony zdrowia w Polsce". Omówiono dotychczasowe wykorzystanie środków z Unii Europejskiej w ochronie zdrowia i plany wykorzystania 12 mld zł, przyznanych właśnie Polsce przez Komisję Europejską na inwestycje w system ochrony zdrowia.

Zaprezentowano m.in. przygotowany przez resort zdrowia dokument, prezentujący strategię działania na najbliższe siedem lat w zakresie obszaru ochrony zdrowia pt. "Krajowe Ramy Strategiczne. Policy Paper dla ochrony zdrowia na lata 2014-2020".

Policy Paper ma być zatwierdzone do końca lipca br., co pozwoli na uruchomienie pierwszych konkursów, które mają być ogłaszane "w najbliższym czasie".

Możliwość uruchomienia funduszy strukturalnych dla obszaru zdrowia była uzależniona od spełnienia przez Polskę kilku warunków. Były to m.in. właśnie konieczność opracowania krajowych ram strategicznych dla obszaru zdrowia, zapewnienie koordynacji wsparcia i wprowadzenie systemu mapowania potrzeb zdrowotnych, co nadzoruje Ministerstwo Zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum