×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Marcin Pakulski zastąpi prezes Pachciarz?

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia18 grudnia 2013 10:30

Marcin Pakulski zostanie pełniącym obowiązki prezesa NFZ. Ma to być rozwiązanie tymczasowe - do czasu, aż przygotowany i wdrożony zostanie plan likwidacji centrali NFZ, wzmocnienia oddziałów regionalnych i utworzenia nowego Urzędu Ubezpieczeń Zdrowotnych, który ma wyceniać procedury medyczne - informuje RMF FM.

Marcin Pakulski zastąpi prezes Pachciarz?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Problem w tym, że o tej koncepcji - kto inny wycenia, a kto inny płaci - słyszymy od ministra Arłukowicza od początku jego urzędowania. Zresztą to Agnieszka Pachciarz była skierowana do Funduszu jako docelowy likwidator Centrali NFZ. Przez półtora roku zdążyła jednak mocno zajść ministrowi za skórę - głownie punktując bezczynność resortu i nie ukrywając, że brakuje pieniędzy.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz złożył na biurko premiera Donalda Tuska wniosek o odwołanie Agnieszki Pachciarz ze stanowiska prezes Narodowego Funduszu Zdrowia. Powody swojej decyzji Arłukowicz ma wyjaśnić podczas środowej (18 grudnia) konferencji prasowej, na której przedstawi też dalsze działania w sprawie NFZ.

Na środę na godz. 12 zaplanowana jest też konferencja prasowa prezes Pachciarz. Wcześniej Arłukowicz mówił, że oceni jej prace po zakończeniu kontraktowania świadczeń na 2014 r. Podkreślał, że jest to główne zadanie prezes NFZ.

Więcej: http://www.rmf24.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze