Marcin Martyniak. Kim jest nowy wiceminister zdrowia?

Autor: oprac. SzB • Źródło: Ministerstwo Zdrowia, Rynek Zdrowia13 kwietnia 2022 14:30

Marcin Martyniak został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia. Nowy wiceminister zdrowia będzie kierował pracami departamentów z obszaru inwestycyjnego oraz analitycznego.

Marcin Martyniak. Kim jest nowy wiceminister zdrowia?
Marcin Martyniak. Kim jest nowy wiceminister zdrowia? Fot. Ministerstwo Zdrowia
  • Marcin Martyniak 7 kwietnia został mianowany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia
  • Nowy wiceminister zdrowia będzie kierował pracami departamentów z obszaru inwestycyjnego oraz analitycznego
  • Marcin Martyniak wcześniej pełnił funkcję szefa gabinetu politycznego ministra zdrowia oraz był przedstawicielem prezesa Rady Ministrów w Radzie Funduszu Medycznego

Marcin Martyniak nowym wiceministrem zdrowia

7 kwietnia Piotr Müller, rzecznik rządu, poinformował, że premier Mateusz Morawiecki powołał Marcina Martyniaka na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Nowy wiceminister zdrowia zajął w resorcie zdrowia miejsce Sławomira Gadomskiego, który nie tak dawno - pod koniec stycznia - zakończył prace w ministerstwie i objął stanowisko wiceprezesa Agencji Badań Medycznych. 

Marcin Martyniak - jak przekazano w oficjalnym komunikacie - będzie kierował pracami departamentów z obszaru inwestycyjnego oraz analitycznego. 

Marcin Martyniak. Kim jest nowy wiceminister zdrowia?

Marcin Martyniak jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego na kierunkach finanse i rachunkowość oraz zarządzanie.

Ponadto nowy wiceminister zdrowia studiował Business Management na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na ULHT w Lizbonie.

Obecnie - jako uczestnik studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim - Marcin Martyniak prowadzi działalność naukowo-badawczą oraz dydaktyczną w ramach Katedry Gospodarki Narodowej UW.

Martyniak wcześniej pełnił funkcję szefa gabinetu politycznego ministra zdrowia oraz był przedstawicielem prezesa Rady Ministrów w Radzie Funduszu Medycznego.

Swoje doświadczenie zawodowe Marcin Martyniak zdobywał ponadto w sektorze prywatnym. Współtworzył i zarządzał innowacyjnymi przedsięwzięciami biznesowymi. Odpowiadał w nich za realizację strategii rozwoju oraz finansowanie.

Marcin Martyniak pracował również w centralnym zespole eksperckim w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie odpowiadał m.in. za analizy i doradztwo w obszarze gospodarczym, inwestycyjnym, a także zdrowotnym.

 


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum