Małopolskie: w Krzeszowicach czekają na karetkę

Autor: powiat.krakow.pl/Rynek Zdrowia • • 02 marca 2012 13:50

Rada Powiatu w Krakowie przyjęła stanowisko, w którym wzywa władze województwa małopolskiego do przywrócenia karetki podstawowej w oddziale Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w Krzeszowicach.

Tzw. karetkę P w Oddziale Krzeszowice KPR wycofano 1 lipca 2011 roku. Radni uważają, że spowodowało to obniżenie poziomu bezpieczeństwa w ratownictwie medycznym w rejonie miasta i gminy Krzeszowice (32 000 mieszkańców).

Wyjaśniają, że obecnie zabezpieczenie ratunkowe sprawuje jedna karetka S -9, która nie jest w stanie sprostać zaopatrzeniu tak dużego rejonu.

W rezolucji przyjętej 29 lutego (została opublikowana na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Krakowie) dowodzą, że bezpiecznym standardem dla mieszkańców powiatu krakowskiego był jeden zespół ratowniczy z karetką na 25 tysięcy osób. W przypadku gminy Krzeszowice ta norma nie jest natomiast przestrzegana. Dlatego też karetki wyjeżdżające z sąsiednich oddziałów (wykonują prawie w 25 proc. wszystkich wyjazdów do gm. Krzeszowice) mogą nie dotrzeć na czas.

Radni powiatu krakowskiego rozesłali rezolucję m.in. do ministra zdrowia, wojewody małopolskiego, marszałka województwa małopolskiego, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Więcej: www.powiat.krakow.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum