dziennikpolski24.pl/Rynek Zdrowia | 20-08-2019 09:00

Małopolskie: trzy szpitale z kontraktem na leczenie chorych z EB

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ podpisał umowy z trzema regionalnymi szpitalami, które będą odpowiadać za specjalistyczną opiekę nad pacjentami cierpiącymi na pęcherzowe oddzielanie naskórka (EB).

Wśród trzech szpitali, które otoczą opieką chorych na EB jest Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie Fot. Materiały prasowe

Nowe przepisy gwarantujące szczególną opiekę chorym z EB przygotowało Ministerstwo Zdrowia. Obecnie pacjenci chorzy na na pęcherzowe oddzielanie naskórka wszystkie potrzebne im produkty medyczne dostaną za darmo - przypomina Dziennik Polski.

Wykaz produktów zawiera m.in. różnego rodzaju specjalistyczne opatrunki, bandaże, opaski, przylepce, preparaty i płyny dezynfekcyjne, igły jednorazowego użytku czy odżywki. Ich koszty pokryje Fundusz.

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ podpisał  umowy z trzema szpitalami, w których pacjenci z EB otrzymają pomoc. Są to Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, Wojewódzki Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie oraz Szpital Powiatowy w Limanowej.

Więcej: dziennikpolski24.pl