Małopolskie: ten szpital nie ma gwarancji pełnego finansowania po wejściu do sieci

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2017 09:05

Choć powiatowy SP ZOZ w Myślenicach ma się znaleźć w sieci szpitali, nie znikają wątpliwości co do finansowania poszczególnych oddziałów.

Małopolskie: ten szpital nie ma gwarancji pełnego finansowania po wejściu do sieci
Dyrektor SP ZOZ w Myślenicach ma obawy co do finansowania świadczeń na 12 oddziałach w zarządzanym przez niego szpitalu. Fot. Archiwum

Jak podaje Dziennik Polski, obawy o finansowanie w ramach sieci rodzą się dlatego, że szpital ma więcej oddziałów niż szpitale tzw. I stopnia. Powstaje pytanie, do którego stopnia powinien być zaliczony myślenicki szpital, w którym działa 12 oddziałów.

Adam Styczeń, dyrektor lecznicy w Myślenicach nie obawia się, że po wejściu w życie reformy ze szpitala znikną niektóre oddziały, ale potwierdza, że nie ma pewności co do wysokości finansowania.

Tłumaczy, że szpital ma np. pewne finansowanie na świadczenia z zakresu chirurgii urazowej, ale wciąż nie wiadomo, czy tak samo będzie w przypadku endoprotezoplastyki, którą wykonuje się na oddziale ortopedii. Gdyby takiej gwarantowanej puli na zabiegi nie było, o środki na nie trzeba będzie się starać w konkursie.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum