Małopolskie: pracownicy szpitala zablokują "zakopiankę"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 lipca 2011 13:33

Trzydniową blokadę "zakopianki" oraz pikietowanie budynku krakowskiego NFZ zapowiadają pracownicy Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju. Będą protestować przeciwko niekorzystnym dla szpitala decyzjom Funduszu.

Małopolskie: pracownicy szpitala zablokują "zakopiankę"
"Zakopianka" ma być zablokowana w piątek (8 lipca) od godz. 16.00 do 18.00, w sobotę (9 lipca) między 11.00 a 13.00 oraz w niedzielę (10 lipca) od 16.00 do 18.00. Pracownicy rabczańskiego szpitala oraz mieszkańcy uzdrowiska z transparentami będą przechodzić przez przejście dla pieszych obok kościoła na Piątkowej Górze.

- Będziemy protestować przeciwko niesprawiedliwej polityce krakowskiego oddziału NFZ. Jeżeli ten protest nie przyniesie żadnych rezultatów, to w przyszłym tygodniu zablokujemy budynek NFZ w Krakowie - powiedziała prezes szpitala, Małgorzata Skwarek.

Pracownicy szpitala w Rabce-Zdroju domagają się od NFZ m.in. zawarcia kontraktu na świadczenia zdrowotne udzielane w izbie przyjęć. Na początku roku szpital odwołał się od decyzji nieprzyznającej kontraktu. Prezes NFZ rozpatrzył to odwołanie pozytywnie, jednak władze szpitala obawiają się, że dyrektor NFZ w Krakowie zaproponuje niekorzystne warunki kontraktu.

- Obawiamy się, że tak jak w przypadku oddziału wewnętrznego dyrektor NFZ w Krakowie rozpisze tzw. rokowania i zaproponuje nam kontrakt od połowy lipca bieżącego roku i na kwotę niższą niż ta, która powinna nam była być przyznana w zgodzie z obowiązującymi przepisami i zarządzeniami prezesa NFZ - powiedziała PAP Skwarek.

Pracownicy lecznicy w Rabce-Zdroju domagają się również od NFZ podpisania kontraktu na oddział chirurgiczny, który szpital w drodze konkursu wygrał, jednak NFZ nadal nie podpisał umowy na jego finansowanie. Mimo braku kontraktu szpital od początku roku przyjmuje pacjentów na oddział chirurgii, pożyczając pieniądze z budżetu miasta.


 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum