Małopolskie: ponad 100 osób w pierwszej dobie zgłosiło chęć pracy w szpitalach tymczasowych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 listopada 2020 21:25

107 osób zgłosiło chęć pracy w szpitalach tymczasowych w Małopolsce po upływie niespełna doby od apelu wojewody małopolskiego i marszałka województwa do personelu medycznego i wolontariuszy. Pierwsza doba funkcjonowania infolinii i formularza napawa optymizmem - poinformowała rzeczniczka wojewody Joanna Paździo.

Małopolskie: ponad 100 osób w pierwszej dobie zgłosiło chęć pracy w szpitalach tymczasowych
W Małopolsce ma działać pięć szpitali tymczasowych: cztery w Krakowie i jeden w Krynicy-Zdroju. Fot. Shutterstock

W Małopolsce ma działać pięć szpitali tymczasowych: cztery w Krakowie i jeden w Krynicy-Zdroju.

- Szacujemy, że do pracy w szpitalach tymczasowych byłoby potrzebnych około tysiąca osób z personelu medycznego i tysiąc innych osób mogących udzielić wsparcia - podała Paździo.

Wojewoda Łukasz Kmita przyznaje, że największym wyzwaniem będzie skompletowanie zespołu, dlatego rozpoczęła się szeroka akcja rekrutacyjna.

- Mamy nadzieję, że przyniesie ona pozytywne rezultaty. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich do współpracy! 0  zachęca wojewoda.

Potrzebni są: lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii, a także przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze, którzy mają podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej.

Zgłoszenia chętnych są przyjmowane mailem (malopolskieszpitaletymczasowe@muw.pl), telefonicznie (infolinia 12- 210-22-19 działająca od 7.30 do 18.00) lub za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie https://app.malopolska.uw.gov.pl/forms/form/mst.

Rzeczniczka wojewody poinformowała, że od 26 października do środy do szpitala tymczasowego uruchomionego przez Szpital Uniwersytecki w Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof zgłosiło się 67 osób, z których 65 pozostaje w gotowości do świadczenia pracy. Dzięki temu jest szansa na uruchomienie kolejnych łóżek dla pacjentów z COVID-19.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum