Małopolskie: lekarze wymusili dymisję, dyrektor ZOZ-u w Chełmku złożył rezygnację

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 28 września 2011 16:12

Dyrektor Samodzielnego Gminnego ZOZ w Chełmku złożył rezygnację ze stanowiska. Lekarze wycofali swoje złożoone wczoraj (27 września) wypowiedzenia z pracy.

Małopolskie: lekarze wymusili dymisję, dyrektor ZOZ-u w Chełmku złożył rezygnację
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformował Andrzej Saternus, burmistrz Chełmka, w związku z zaistniałym konfliktem w Samodzielnym Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Chełmku w dniach 26-28 września 2011 r., przeprowadził negocjacje z lekarzami POZ, pracownikami oraz dyrekcją SG ZOZ w Chełmku.

- Efektem rozmów jest zawarte porozumienie na mocy którego lekarze POZ wycofali swoje wypowiedzenia z pracy i powrócili do swoich obowiązków. Dyrektor Michał Bochenek w dniu 28 września 2011 roku złożył na moje ręce rezygnację ze stanowiska, która została przyjęta - podaje burmistrz.

Do czasu powołania nowego dyrektora lecznicą będzie kierowała Maria Srebro-Przybyłowska.

Wszyscy lekarze z Samodzielnego Gminnego ZOZ w Chełmku złożyli wypowiedzenia we wtorek (27 września). Protestowali w ten sposób przeciwko bezprawnym, ich zdaniem, działaniom dyrektora.

Wszyscy lekarze z Samodzielnego Gminnego ZOZ w Chełmku złożyli we wtorek (27 września) wypowiedzenia - mówi portalowi rynekzdrowia.pl dr Piotr Watoła, przewodniczący zarządu Regionu Małopolskiego OZZL. Lekarze protestują przeciwko bezprawnym, ich zdaniem, działaniom dyrektora.

Dr Piotr Watoła, przewodniczący zarządu Regionu Małopolskiego OZZL, mówił nam wczoraj (27 września), że rezygnacje zostały złożone przez lekarzy z SG ZOZ w Chełmku bez zachowania terminu wypowiedzenia, tj. w trybie natychmiastowym. Oznacza to, że od środy (28 września) przychodnia straciłaby całą obsadę lekarską.

Jako powód takiej decyzji Piotr Watoła wymieniał m.in. inwigilację pracowników przez dyrektora placowki. Dodaje, że przyczyną rezygnacji lekarzy z pracy są także pięciokrotne próby zwolenia różnych lekarzy przez dyrektora, odejście wicedyrektora ze stanowiska, użycie podstępu przez dyrektora w celu uzyskania podpisu jednego z lekarzy pod rezygnacją z pracy, brak możliwości zachowania tajemnicy lekarskiej.

Konflikt na linii lekarze-dyrektor rozpoczął się w kwietniu br. Hani Youssef, jeden z lekarzy, dostał trzy wypowiedzenia z pracy. Dyrektor twierdził, że Hani Youssef w niewłaściwy sposób prowadził dokumentację medyczną swoich pacjentów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum