Małopolskie: jest garaż, ale nie dla karetki

Autor: dziennikpolski24.pl/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2015 09:36

W gminie Łososina Dolna (woj. małopolskie) wybudowano nowoczesny budynek z garażem, w którym miała stacjonować karetka pogotowia. Nie będzie, bo urzędnicy samorządowi doszli do wniosku, że w przypadku udostępnienia pomieszczeń podstacji pogotowia zostanie cofnięta trzymilionowa dotacja z UE.

Małopolskie: jest garaż, ale nie dla karetki

Hubert Guz, zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego mówi w Dzienniku Polskim, że regulamin projektu, w którym uczestniczyła gmina, bardzo jasno określał, że dofinansowaniu nie może podlegać budynek wykorzystywany później do celów związanych z opieką zdrowotną.

Tymczasem wójt zapewniał, że pogotowie wprowadzi się do nowego lokum. Kompletnym zaskoczeniem dla ratowników pracujących w podstacji i ich szefa była wieść, że mogą zapomnieć o obiecanym garażu. - Jeżeli w budynku może przebywać policja i straż pożarna, to dlaczego nie pogotowie ratunkowe, przecież świadczymy podobne usługi dla społeczeństwa? - dziwi się Józef Zygmunt, szef Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu.

Podkreśla, że przeprowadzka byłaby krokiem milowym dla pogotowia, które teraz gnieździ się w dwóch małych pomieszczeniach przy ośrodku zdrowia, a za garaż dla karetki służy zwykły blaszak.

W efekcie nowy garaż dla karetki będzie stał pusty przez pięć lat.

Czytaj: www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum