Małopolskie: jakie dochody osiągają dyrektorzy szpitali?

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 13 sierpnia 2013 12:07

Dyrektorzy małopolskich szpitali zarabiają od 18 do 22,7 tys. zł miesięcznie. Eksperci uważają, że dyrektor szpitala może zarabiać nawet więcej, jeśli jego praca prowadzi do podniesienia poziomu leczenia.

Małopolskie: jakie dochody osiągają dyrektorzy szpitali?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dziennik Polski przeanalizował oświadczenia majątkowe za 2012 r. dyrektorów małopolskich szpitali. Jak podaje gazeta, Anna Prokop-Staszecka, dyrektor Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II zarobiła w ub. roku 226 tys. zł (kwoty brutto). Jej miesięczna wypłata wyniosła ok. 18,8 tys. zł. Dyrektor szpitala wskazuje, że pracuje 14-16 godzin na dobę i nie uważa, by pensja była za wysoka w stosunku do nakładu pracy.

Wojciech Szafrański, kierując w 2012 r. równocześnie dwoma placówkami: Szpitalem Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie oraz Szpitalem Powiatowym w Bochni w ciągu roku zarobił 273 tysiące zł (22,7 tys. zł na miesiąc).

Ekspertów nie szokują wymienione sumy. Uważają, że dyrektor może zarabiać nawet więcej, szczególnie gdy praca prowadzi do zmniejszenia zadłużenia i podniesienia poziomu leczenia.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum