Małopolskie: dodatkowe pieniądze na endoprotezoplastykę i leczenie zaćmy

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 05 września 2017 10:19

Małopolski oddział NFZ z ogólnopolskiej puli 180 mln zł zapasowych środków Funduszu na leczenie bioder, kolan i oczu, otrzymał ponad 15 mln zł. 10 mln zostanie przeznaczonych na wszczepienia protez stawów kolanowych i biodrowych, reszta na operacje zaćmy.

Małopolskie: dodatkowe pieniądze na endoprotezoplastykę i leczenie zaćmy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Aleksandra Kwiecień, rzecznik prasowy małopolskiego NFZ, przy podziale dodatkowych środków podstawowym kryterium była analiza nadwykonań oraz liczba pacjentów oczekujących na zabiegi w danej placówce.

Z puli przeznaczonej na operację zaćmy dotychczas na konta małopolskich szpitali trafiło już 1,6 mln zł - podaje Dziennik Polski. Reszta zostanie wypłacona lecznicom do końca 2017 r. Największa część dodatkowych środków zasili budżet Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego w Krakowie oraz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Z kolei więcej operacji wszczepienia stawów kolanowych i biodrowych będzie mogło wykonać m.in. Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii, Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny w Zakopanem oraz Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla w Krakowie.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze