Małopolskie bez kontraktowanej doraźnej pomocy stomatologicznej

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 06 listopada 2019 10:54

Małopolskiemu Oddziałowi Wojewódzkiemu NFZ po raz kolejny nie udało się zakontraktować doraźnej pomocy stomatologicznej. Tym, których ból zęba dopadł w weekend lub nocy, pozostają komercyjne gabinety lub wyjazd do ościennych województw.

Małopolskie bez kontraktowanej doraźnej pomocy stomatologicznej
Po raz kolejny nie udało się zakontraktować doraźnej pomocy stomatologicznej Fot. Archiwum

Bezpłatna, doraźna pomoc stomatologiczna skończyła się w Krakowie po długim majowym weekendzie 2017 r. Jedyny gabinet stomatologiczny, w którym udało się NFZ zakontraktować świadczenia, zrezygnował ze współpracy. Jeszcze w maju 2017 r. NFZ ogłosił konkurs uzupełniający, ale nikt nie złożył ofert - informuje Gazeta Wyborcza.

W 2018 roku Fundusz ogłosił kolejne trzy postępowania konkursowe na stomatologię doraźną z podziałem na obszary: bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski, Tarnów - gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, suski, tatrzański, m. Nowy Sącz - chrzanowski, krakowski, miechowski, myślenicki, olkuski, oświęcimski, proszowicki, wadowicki, wielicki, m. Kraków. Udało się zakontraktować tylko jeden gabinet - dla Tarnowa i okolic.

Z dniem 1 listopada Mościckie Centrum Medyczne w Tarnowie, ostatnia placówka świadcząca tego typu usługi w Małopolsce, zaprzestała świadczenia usług z zakresu Ambulatorium Doraźne - Pomoc Stomatologiczna. Najbliższe placówki znajdują się obecnie w Busku Zdroju i w Rzeszowie.

Więcej: krakow.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum