×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Małopolska: we wtorek decyzja ws. sprzedaży szpitala w Tuchowie

Autor: Dziennik Polski, RZ/Rynek Zdrowia28 maja 2012 10:41Aktualizacja: 28 maja 2012 10:42

Na wtorek (29 maja) przełożone zostało głosowanie radnych powiatu tarnowskiego w sprawie sprzedaży szpitala w Tuchowie. Budynki chce kupić spółka NZOZ Centrum Zdrowia Tuchów, która je obecnie dzierżawi.

Małopolska: we wtorek decyzja ws. sprzedaży szpitala w Tuchowie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Spółka przekonuje, że kupno majątku szpitala otwiera jej drogę do inwestycji, które nie byłyby możliwe w sytuacji, gdy NZOZ pozostaje jedynie najemcą.

Wartość obiektów lecznicy oszacowano na 5,7 mln zł. Aby transakcja doszła do skutku, zgodę wyrazić muszą radni. Niewykluczone, że część pracowników lecznicy przyjedzie we wtorek pikietować ich obrady - informuje internetowe wydanie Dziennika Polskiego.

O losie szpitala radni mieli zadecydować w środę (23 maja), jednak ze względu na krytyczną ocenę planu sprzedaży wyrażaną przez niektórych polityków, potrzebowali więcej czasu do namysłu.

Spółka pracownicza Centrum Zdrowia Tuchów od czterech lat wynajmuje od powiatu większość pomieszczeń szpitala. Przed rokiem przejęła też oddział ginekologiczno-położniczy. W modernizację oddziałów i poradni zainwestowała dotychczas około 10 mln zł. CZT ma w planach kolejne inwestycje, związane m. in. z wymianą dachu i elewacji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum