×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Małopolska: szpitale powiatowe dostaną więcej w ramach aneksów

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia28 grudnia 2015 12:13

Powiatowe szpitale negocjują z krakowskim oddziałem NFZ większe pieniądze na 2016 rok. Na razie 20 placówek ma do podziału dodatkowe 7,5 mln zł.

Małopolska: szpitale powiatowe dostaną więcej w ramach aneksów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Cztery powiatowe szpitale - w Oświęcimiu, Olkuszu, Chrzanowie i Wadowicach - będą mieć trochę więcej pieniędzy na 2016 rok niż pierwotnie zakładano. Na razie nie wiadomo jednak dokładnie, który ile dostanie. Negocjacje trwają.

Jak zapowiada Aleksandra Kwiecień, rzeczniczka prasowa krakowskiego oddziału NFZ, podpisywanie aneksów do umów potrwa do końca roku.

Z wynegocjowanej dodatkowej kwoty 7,5 mln zł szpitale mogą dowolnie dysponować sumą 2 mln zł. Pozostałe 5,5 mln zł to kwota, która została przyznana placówkom medycznym już na konkretne potrzeby. Teraz jednak szpitale będą mogły przesuwać część tych pieniędzy tam, gdzie będą bardziej przydatne. Do tej pory nie mogły tego robić.

Przykładowo oświęcimska placówka wynegocjowała już dodatkowe kilkaset tys. zł, które można przesunąć z jednego oddziału na drugi. Przy kontrakcie na ponad 70 mln zł wydaje się, że to niedużo. Jednak będzie można wykorzystać te pieniądze tam, gdzie jest najwięcej nadwykonań.

Szpital część pieniędzy przeznaczonych wcześniej na położnictwo, onkologię, oddział noworodków i udarowy przesunie na oddziały internistyczny, pediatryczny, ortopedyczny, ginekologiczny, neurologiczny i pulmonologiczny, bo tam są bardziej potrzebne.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze