Małopolska: szpital podpisał kontrakt na świadczenie opieki nocnej i świątecznej

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 01 grudnia 2011 10:50

SP ZOZ w Proszowicach otrzymał kontrakt na świadczenie opieki nocnej i świątecznej dla pacjentów z powiatu proszowickiego. Szpital rozpocznie wykonywanie usługi 1 stycznia 2012 roku.

Małopolska: szpital podpisał kontrakt na świadczenie opieki nocnej i świątecznej

Janina Doba, dyrektor szpitala podpisała już stosowną umowę z NFZ, na mocy której lecznica otrzyma na świadczenie usług w 2012 roku 650 tys. zł. Informację tą potwierdziła Jolanta Pulchna, rzeczniczka MOW NFZ.

Rzeczniczka poinformowała, że oferta drugiej placówki ubiegającej się o zlecenie, krakowskiej spółki OPC (świadczy usługi do 31 grudnia), została odrzucona z powodów formalnych. Firma nie potrafiła się wykazać prawem do dysponowania lokalem.

OPC zamierzało od 1 stycznia ulokować swoje gabinety lekarskie w pomieszczeniach budynku wielorodzinnego położonego przy ul. 3 Maja 51. Przeciwko takiej lokalizacji zaprotestowali jednak mieszkańcy.

Dodatkowo swój sprzeciw wobec podnajmu lokalu spółce OPC wyraziła Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nasz Dom" w Proszowicach, właściciel bloku nr 51. W efekcie przedsiębiorstwo, które od dwóch lat zajmuje się w Proszowicach świadczeniem opieki nocnej i świątecznej, nie zdołało na czas znaleźć odpowiedniego lokalu.

Więcej: http://www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum