Małopolska: samorząd sprywatyzował Zakłady Sanitarne w Krakowie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 marca 2011 13:25

Zarząd województwa małopolskiego sprywatyzował Zakłady Sanitarne w Krakowie. Spółkę kupiła za ponad 9 mln zł branżowa firma ECO-ABC z Bełchatowa.

Małopolska: samorząd sprywatyzował Zakłady Sanitarne w Krakowie

W poniedziałek (14 marca)przedstawiciele zarządu województwa małopolskiego podpisali akt notarialny sprzedaży 100 proc. posiadanych przez samorząd udziałów.

- Cieszymy się, że udało nam się znaleźć firmę, która zainwestuje w Zakłady Sanitarne. Zależy nam na tym, aby bezpieczeństwo medyczne i sanitarne województwa było jak najlepiej zabezpieczone  - podkreślił wicemarszałek województwa Wojciech Kozak.

Spółka Zakłady Sanitarne w Krakowie została powołana na mocy decyzji Sejmiku Województwa Małopolskiego z 2007 roku. Powstała w wyniku przekształcenia zakładu budżetowego.

Firma zajmuje się głównie unieszkodliwianiem odpadów medycznych i dezynfekcją odzieży, a także: zbieraniem, przetwarzaniem i unieszkodliwianiem odpadów niebezpiecznych, odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków.

Prezes ECO-ABC Jan Wrzesień zadeklarował, że jego firma rozpocznie modernizację spółki. Oddanie do użytku pierwszej inwestycji zapowiadane jest za około cztery miesiące.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum