Małopolska: pomoc dla osób z uszkodzonymi kręgosłupami

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 lipca 2009 10:36

W ramach Funduszu Pierwszy Krok, niepełnosprawni mogą ubiegać się o pomoc pomoc finansową i rzeczową.

Osoba, która wskutek skoku do wody lub wypadku komunikacyjnego doznała uszkodzenia kręgosłupa, może otrzymać specjalne stypendium na rehabilitację i poprawę jakości życia. Stypendia  takie osobom poszkodowanym przyznaje Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Fundacja Sue Ryder. Przyznają one jednorazową pomoc w wysokości do 4,5 tys. zł.

Stypendia przeznaczone są dla osób, które maksymalnie 10 lat temu doznały uszkodzenia kręgosłupa. Pieniądze można przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania, szkolenie, kurs, zakup sprzętu rehabilitacyjnego i specjalistycznego oprzyrządowania oraz dostosowanie mieszkania lub likwidację barier architektonicznych w mieszkaniu niepełnosprawnej osoby.

– Chcemy pomóc przynajmniej części niepełnosprawnych odnaleźć się w nowej, tragicznej dla nich sytuacji -– mówi Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. – Udzielając wsparcia, chcemy przyczynić się do ich powrotu do normalnego życia.

Wnioski składać można od 1 lipca do 30 września 2009 roku. O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby w wieku 18-30 lat, które mieszkają na terenie województwa małopolskiego, mazowieckiego, lubuskiego lub pomorskiego. Warunkiem otrzymania stypendium jest posiadanie środków własnych: minimum 10 proc. wartości przedmiotu dofinansowania.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum