Małopolska: mieszkańcy Bobina i okolic nie zostaną bez przychodni

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2013 09:09

Gmina Proszowice zamierza sprzedać nieruchomość oraz stojący na niej budynek, w którym od wielu lat funkcjonuje ośrodek zdrowia. Samorząd zapewnia, że pacjenci nie pozostaną bez lekarza.

Małopolska: mieszkańcy Bobina i okolic nie zostaną bez przychodni

Informacja o zamierzeniach władz gminy poruszyła mieszkańców. Trudno się temu dziwić. Bez lekarza pozostałoby siedem wsi, ponad 3 tysiące ludzi. Na szczęście dla pacjentów wygląda na to, że w kwestii opieki medycznej w Bobinie udało się osiągnąć kompromis.

W uzasadnieniu do uchwały o sprzedaży nieruchomości znalazło się stwierdzenie, że "budynek nr 91, który był użytkowany dotychczas do prowadzenia usług medycznych, obecnie jest zbędny, ponieważ w pobliżu powstaje nowy prywatny budynek do prowadzenia przedmiotowych usług".

Z tego powodu Wojciech Skibiński, kierownik Wydziału Geodezji, Architektury i Inwestycji UGiM w Proszowicach, uznał, że to jest właśnie najbardziej odpowiedni moment, aby sprzedać nieruchomość.

Nowy ośrodek w Bobinie rzeczywiście ma powstać. Inwestor wystąpił do Urzędu Miasta i Gminy o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu na potrzeby ośrodka zdrowia.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum