Małopolska: dobra pozycja Szpitala Powiatowego w Chrzanowie w ogólnopolskim rankingu

Autor: przełom.pl/RynekZdrowia • • 23 grudnia 2019 07:56

Szpital Powiatowy w Chrzanowie uzyskał aż 3 wyróżnienia w ogólnopolskim rankingu szpitali 2019 organizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia we współpracy z dziennikiem "Rzeczpospolita". Według oceniających jest najlepszym szpitalem w Małopolsce.

Fot. PTWP (zdj. ilustracyjne)

Szpital Powiatowy w Chrzanowie uzyskał I miejsce w kategorii "najlepszy szpital w województwie małopolskim". Kolejną - II miejsce w Polsce w kategorii "sieć szpitali II poziomu referencyjności". Trzecią - VIII miejsce w Polsce w kategorii "szpitale zabiegowe, wielospecjalistyczne i onkologiczne".

W rankingu wzięło udział ponad 200 placówek medycznych z całej Polski. Przeprowadzany on jest w oparciu o ocenę z zakresu: zarządzania, opieki medycznej i jakości.

W szpitalu wdrażany jest program naprawczy, który przewiduje m.in. wprowadzenie kompleksowej opieki nad kobietą w ciąży, zwiększenie liczby wszczepianych endoprotez i wprowadzenie usługi rehabilitacji pooperacyjnej dla pacjentów poddawanych takim zabiegom.

Program zakłada, że od 2021 roku strata szpitala będzie niższa od amortyzacji. Za dziewięć miesięcy tego roku sięga ona 6,5 mln zł, przy amortyzacji 4 mln zł.

- Musieliśmy spełnić wiele kryteriów, m.in. dotyczących infrastruktury, standardów leczenia i pielęgnacji pacjenta czy kwalifikacji i liczby personelu. Natomiast sytuacja ekonomiczna jest tylko jednym z elementów branych pod uwagę w rankingu - powiedziała portalowi przełom.pl Alicja Dobranowska, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa i jakości.

Więcej: przełom.pl

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum