Małopolska: Fundusz ogłosił 1401 konkursów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 września 2010 11:42

1401 konkursów na kontraktowanie świadczeń medycznych ogłosił Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Szacuje się, że placówki medyczne złożą ponad 7,5 tys. ofert.

Małopolska: Fundusz ogłosił 1401 konkursów
Według rzeczniczki małopolskiego NFZ Jolanty Pulchnej, tegoroczne kontraktowanie, to największe przedsięwzięcie logistyczne w historii Małopolskiego Oddziału NFZ i małopolskiej kasy chorych.

– Liczba konkursów w naszym regionie jest też jedną z największych w kraju – stwierdza rzeczniczka.

Rozstrzygnięcia zaplanowano na przełom listopada i grudnia. Umowy podpisywane będą na lata 2011-2013, przy czym warunki finansowe kontraktów będą uzgadniane na rok. Wyjątek stanowi ambulatoryjna opieka specjalistyczna, w której po półroczu 2011 zmienią się zasady kontraktowania w związku z wdrażaniem systemu jednorodnych grup pacjentów.

Jak poinformowała Pulchna, by świadczeniodawcy startujący w konkursach nie mieli problemów z przesyłaniem danych, małopolski oddział NFZ rozbudował system informatyczny m.in. poprzez zakup dodatkowych serwerów i przeprowadził szkolenia dla przedstawicieli placówek medycznych poświęcone procedurom konkursowym oraz wymogom koniecznym do spełnienia.

Zgodnie z planem finansowym na 2011 rok Małopolski Oddział NFZ będzie dysponował kwotą 4 mld 685 mln 941 tys. zł. Jest to o 16,5 mln zł więcej niż w obecnym budżecie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum