Malbork: SP ZOZ zostanie zlikwidowany jeszcze w tym roku

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: Radio Gdańsk/Rynek Zdrowia   • 01 października 2009 14:15

Radni powiatu malborskiego podjęli decyzję, że likwidacja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Malborku zamiast w 2022 roku zakończy się już za kilka... tygodni.

Malbork: SP ZOZ zostanie zlikwidowany jeszcze w tym roku
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Odległa data była ustalona, gdy nie istniał jeszcze tzw. plan B. Teraz gdy istnieje możliwość by powiat przystąpił do programu „Ratujmy polskie szpitale”, sprawy nabrały tempa.

– Chcemy jak najszybciej przystąpić do planu B. Do końca października skompletujemy dokumenty i złożymy je u wojewody – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Mirosław Czapla, starosta powiatu malborskiego.

Dotychczas dzięki obligacjom opiewającym na 10 milionów złotych samorządowi udało się spłacić długi wobec wierzycieli cywilno-prawnych. Pozostały jeszcze długi cywilno-prawne wynoszące ok. 15 mln zł.
                    
Jak poinformowało Radio Gdańsk, powiat liczy, że z programu „Ratujmy polskie szpitale” uda się pozyskać pieniądze na spłatę długów publiczno-prawnych, czyli należności głównie wobec urzędu skarbowego i ZUS-u.

Malborski szpital został przekształcony w spółkę skarbu powiatu ponad dwa lata temu. W dniu przekształcenia zadłużenie likwidowanego SP ZOZ wynosiły ponad 36 mln zł.

Program „Ratujmy polskie szpitale” (tzw. plan B) ma obowiązywać w latach 2009-2011. Resort zdrowia szacuje, że udziałem w programie jest zainteresowanych ponad 400 szpitali. Obecnie jako spółki działa ok. 100 spośród 460 szpitali samorządowych. W tym roku na cele programu zarezerwowano 1,125 mld zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze