Maków Mazowiecki: wysoka pozycja szpitala w ogólnopolskim rankingu

Autor: makowonline.pl/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2020 07:32

W rankingu szpitali w Polsce, organizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) we współpracy z „Rzeczpospolitą”, szpital w Makowie Mazowieckim został uznany za najlepszy na Mazowszu, a w grupie lecznic powiatowych zajął drugie miejsce w Polsce.

Maków Mazowiecki: wysoka pozycja szpitala w ogólnopolskim rankingu
Fot. archiwum

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Zakładów w Makowie Mazowieckim od lat zajmuje wysoką pozycję w rankingu CMJ, nigdy dotąd jednak nie uzyskał tak dobrej lokaty. W 2018 roku zajął 27. miejsce w kraju, a w 2019 awansował na 4. miejsce.

W rankingu oceniane jest m.in. wyposażenie szpitala, zarządzanie majątkiem i sytuacja finansowa, kwalifikacje personelu, komfort pacjentów, wyposażenie w systemy informatyczne.

W roku 2019 w wyposażenie szpitala zainwestowano 12 mln zł. W szpitalu wszystkie łóżka i szafki dla pacjentów są nowe. Nowy jest też tomograf. W ubiegłym roku do lecznicy trafił też wysokiej klasy aparat rentgenowski, echokardiograf, system monitorowania pacjentów, laparoskop, histeroskop, kolumna endoskopowa.

Szpital dysponuje też całkowicie nowym wyposażeniem stacji dializ wraz ze stacją uzdatniania wody. Posiada też nowy blok operacyjny, na którym wykonywanych jest 2,5 tysiąca zabiegów rocznie.

W planie jest także remont szpitalnego oddziału ratunkowego. Projekt ten znalazł się już w zatwierdzonym programie ministerialnym.

Więcej: makowonline.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum