Magellan został częścią włoskiej grupy bankowej Banca Farmafactoring

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2016 19:08

W wyniku zakończonego sukcesem wezwania na sprzedaż akcji Magellan SA, ogłoszonego przez Banca Farmafactoring (BFF), spółka została częścią włoskiej grupy bankowej BFF. Obie spółki liczą na efekt synergii i dalszą, bardzo dynamiczną ekspansję na rynku szpitalnym i samorządowym.

Magellan został częścią włoskiej grupy bankowej Banca Farmafactoring. Fot. Archiwum

Na początku stycznia włoski inwestor ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Magellana. Ostatecznie, na początku czerwca, skupił ponad 97 proc. akcji.

- Transakcja z nową grupą bankową na polskim rynku - Banca Farmafactoring (BFF) - jest konsekwencją wyboru opcji strategicznej dla spółki Magellan i jestem dumny, że mogliśmy taką transakcję zrealizować - powiedział prezes Magellan SA Krzysztof Kawalec podczas konferencji w PAP. W jego przekonaniu przed Magellanem otwiera się nowy, ale "również bardzo ciekawy i dynamiczny rozdział".

- Firma Magellan przypomina naszą - podkreślił Massimiliano Belingheri, CEO Banca Farmafactoring. Podczas prezentacji przekonywał, że w wyniku współdziałania obu firm skala synergii może okazać się niezwykle korzystna ekonomicznie i organizacyjnie. Synergia w zakresie struktury i dostępności finansowania, w tym obniżenia kosztów finansowania działalności poprzez wykorzystanie płynności i licencji bankowej BFF pozwoli zwiększyć skalę biznesu.

Podobne obszary i sposób działania obu spółek pozwolą natomiast ujednolicić ofertę produktową oraz lepiej skoordynować ekspansję na nowe rynki zagraniczne.
Massimiliano Belingheri zwrócił uwagę, że obie firmy zostały zbudowane przez małe zespoły pracowników, a potem udanie rozwijały aktywną działalność na rynkach krajowych i zagranicznych, zdobywając wiodącą pozycję w atrakcyjnej niszy rynkowej.

CEO Banca Farmafactoring jest przekonany, że "rozwój ekonomiczny Polski oraz wzrost inwestycji w sektorze publicznym zapewni pozytywne tło dla inwestycji w spółkę Magellan". Krzysztof Kawalec wyraził nadzieję, że partnerzy z Banca Farmafactoring będą wspierać rozwój spółki tak, jak dotychczasowi właściciele.

- Wierzymy, że pozwolimy Magellanowi rozwijać się szybciej i działać jeszcze lepiej. Będziemy zarząd, jak i cały zespół aktywnie wspierać - powiedział Belingheri.
Spółka Magellan będzie odpowiadała za rozwój działalności Grupy BFF w Europie Centralnej i Wschodniej.

Grupa Magellan dostarcza zindywidualizowane usługi finansowe, które umożliwiają optymalne i efektywne zarządzanie finansami przez podmioty działające na rynku medycznym i jednostek samorządów terytorialnych. Przez ponad 18 lat działalności udzieliła 9,1 mld zł finansowania. Aktywnie współpracuje z ponad 500 podmiotami na rynku medycznym.

Grupa BFF to niezależny włoski bank, specjalizujący się w obszarze zarządzania wierzytelnościami i faktoringu należności na rynku opieki medycznej i sektora samorządowego w Europie Południowej (Włochy, Hiszpania, Portugalia). W 2015 roku Grupa BFF zarządzała wierzytelnościami o łącznej wartości 6,286 mln EUR i osiągnęła zysk brutto w wysokości 96.3 mln EUR. Bank BFF został założony w 1985 w Mediolanie, a obecnie ma swoje biura w Rzymie, Madrycie i Barcelonie.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum