Magellan: rośnie popyt na finansowanie ze strony samorządów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 listopada 2014 11:26

Magellan nadal obserwuje duże zainteresowanie swoimi usługami ze strony samorządów. Grupa przewiduje też, że założenia budżetowe NFZ na przyszły rok nie zmienią sytuacji szpitali.
 


Magellan: rośnie popyt na finansowanie ze strony samorządów
Fot. Archiwum

Jak zaznaczył w rozmowie z PAP prezes firmy Magellan Krzysztof Kawalec, po trzech kwartałach wartość podpisanych umów z samorządami wzrosła do 136 mln zł z 21,4 mln zł rok wcześniej.

Prezes ocenił, że wzrosła świadomość samorządowców w zakresie zarządzania płynnością finansową oraz stosowania rozwiązań finansowych alternatywnych do oferty bankowej.

Dodał, że w przyszłym roku spodziewa się większej chęci samorządów do komercjalizacji szpitali, ponieważ w br. tempo przekształceń było niskie.

Zaznaczył też że rynek inwestycji szpitali jest słaby. Zarówno samorządowcy, jak i zarządy szpitali "wyczekują i nie prowadzą znaczących modernizacji lub zakupów inwestycyjnych".

Zdaniem Kawalca nie należy się również spodziewać, że budżet NFZ na 2015 r. zmieni sytuację związaną z płynnością finansową szpitali. "Budżet będzie musiał się zmierzyć z nową regulacją w zakresie medycznej opieki transgranicznej, która umożliwia zwrot kosztów leczenia w krajach Unii Europejskiej. Dodatkowo uwolniona zostanie część procedur związanych ze świadczeniami onkologicznymi".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum