Magdalena Paradzińska nową dyrektorką Novo Nordisk

Autor: oprac. KM • Źródło: materiały prasowe21 czerwca 2021 13:25

16 czerwca Magdalena Paradzińska objęła stanowisko dyrektor generalnej Novo Nordisk Pharma sp. z o.o. Zastąpiła na tym stanowisku Katarzynę Kacperską

Magdalena Paradzińska na stanowisku dyrektor generalnej zastąpiła Katarzynę Kacperską/ Mat. prasowe

Magdalena Paradzińska: kim jest nowa dyrektor generalna Novo Nordisk?

Nowa dyrektor generalna Novo Nordisk związana jest z marką od 19 lat. Pracowała nad projektami Marketing & Sales Effectiveness w Azji i Afryce Północnej. W 2004 roku objęła stanowisko dyrektora marketingu w oddziale Novo Nordisk Algieria.

W 2007 roku Magdalena Paradzińska przeniosła się do regionu Europy Wschodniej, z siedzibą w Warszawie, gdzie była odpowiedzialna za opracowanie strategii marketingowych w obszarze diabetologii w całym regionie. Od 2014 roku pełniła funkcję dyrektora Market Access & Public Affairs w Europie Wschodniej, gdzie działała na rzecz poprawy dostępu pacjentów do innowacyjnych terapii w obszarach cukrzycy i hemofilii. Od kwietnia 2020 roku pełniła obowiązki starszego dyrektora Działu Otyłości w Polsce.

- Moją rolą będzie kontynuacja, we współpracy z zespołem zarządzającym, strategii Novo Nordisk Polska i wzmacnianie pozycji lidera, poprzez poprawę efektów leczenia i jakości życia polskich pacjentów chorujących na cukrzycę, otyłość oraz hemofilię - podkreśla Magdalena Paradzińska.

I dodaje: - Będzie to możliwe dzięki bardzo dobremu portfolio nowoczesnych i bezpiecznych metod leczenia, które mamy dostępne w Polsce, zaangażowaniu w obecne, a także nowe projekty edukacyjne oraz rozwojowi organizacji i dalszym inwestycjom m.in. w centrum badań klinicznych, które jest drugim (po USA) co do wielkości, centrum firmy na świecie.

Katarzyna Kacperska w nowej roli

Dotychczasowa dyrektor generalna Novo Nordisk w Polsce Katarzyna Kacperska 1 lipca obejmie stanowisko Senior Vice President Commercial Affairs & Strategy, International Operations. Będzie odpowiedzialna za strategię i działania komercyjne firmy w regionie obejmującym wszystkie kraje świata oprócz Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jednocześnie, wchodzi do globalnego grona kierowniczego Management Board Novo Nordisk.  

- Pozostawiam Novo Nordisk Polska jako silną organizację z precyzyjnie określonym planem rozwoju. Jestem bardzo dumna z przeprowadzonych w ostatnich 3 latach zmian i bardzo dziękuję zespołowi Novo Nordisk za fantastyczną, pełną zaangażowania i pasji pracę. Ogromnie się cieszę, że oddaję stery osobie nie tylko bardzo doświadczonej, ale również niezmiennie kierującej się wartościami Novo Nordisk. Życzę Magdalenie Paradzińskiej i całemu Zespołowi wszystkiego, co najlepsze - mówi dyrektor Katarzyna Kacperska.

Novo Nordisk to globalna firma farmaceutyczna

Novo Nordisk jest globalną firmą farmaceutyczną założoną w 1923 roku. Siedziba firmy znajduje się w Danii. Misją firmy jest prowadzenie działań zmierzających do pokonania cukrzycy oraz innych poważnych chorób przewlekłych, takich jak otyłość i rzadkie choroby hematologiczne czy endokrynologiczne.

Novo Nordisk zatrudnia około 43,5 tys. osób w 80 krajach, a produkty firmy są dostępne w około 170 państwach.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum