Mądrala: w zarządach firm powinni być pełnomocnicy ds. zdrowia pracowników

Autor: Puls HR/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2018 20:30

Uważam, że w zarządach firm powinni zasiadać pełnomocnicy ds. zdrowia pracowników. Ich zadaniem powinno być zajmowanie się tymi niewielkimi pieniędzmi, które mamy na medycynę pracy - mówi Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP oraz prezes Centrum Medycznego Mavit.

Mądrala: w zarządach firm powinni być pełnomocnicy ds. zdrowia pracowników
- Proponujemy naprawdę dobre finansowe warunki, prawdziwą umowę o pracę i nie ma chętnych - mówi Andrzej Mądrala. Fot. PTWP

Mądrala wskazał, że zadaniem pełnomocnika ds. zdrowia pracowników byłoby wspomaganie chorego pracownika, żeby ''nie musiał, będąc na kolejnym zwolnieniu lekarskim, oczekiwać na wizytę u kolejnego specjalisty''. Konieczność koordynacji jest sprawą podstawową - podkreślał wiceprezydent Pracodawców RP.

Przyznał, że pracodawcy zmagają się z rozchwianym rynkiem pracy.

- Mam do obsadzenia etaty na recepcji, potrzebuję pań sprzątających. Proponujemy naprawdę dobre finansowe warunki, prawdziwą umowę o pracę i nie ma chętnych. Staramy się dotrzeć do osób, które poszukują pracy. Te osoby przychodzą do nas na rozmowy, dajemy im dokumenty, które pozwolą im zgłosić się na badania kontrolne, a później okazuje się, że one się nawet nie stawiają na badanie medycyny pracy - mówi Andrzej Mądrala.

Brakuje również pielęgniarek i lekarzy.

- To jeszcze trudniejszy temat. Nie ma komu dyżurować. Mamy w Katowicach lekarzy, którzy mają ok. 60 lat i mówią: ''Panie prezesie, ja już się w swoim życiu nadyżurowałem''. Oczywiście można ich zrozumieć! A młodzi? Wyjechali! - relacjonuje Mądrala.

Więcej: www.pulshr.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum