Maciej Dworski wiceprezesem NFZ do spraw medycznych

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 23 października 2009 11:43

Jak dowiedział się oficjalnie portal rynekzdrowia.pl minister zdrowia Ewa Kopacz powołała na stanowisko wiceprezesa Narodowego Funduszu Zdrowia do spraw medycznych Macieja Dworskiego, który objął stanowisko po odwołanym z tej funkcji Jacku Grabowskim.

– Pani minister Ewa Kopacz oficjalnie powołała Macieja Dworskiego na stanowisko wiceprezesa NFZ ds. medycznych w dniu 14 października - poinformowała portal rynekzdrowia.pl Edyta Grabowska-Woźniak, rzecznik prasowy Funduszu.

Zapytana o to, dlaczego wcześniej nie było na ten temat żadnej informacji rzecznik powiedziała nam: – Nikt wcześniej po prostu o to nas nie pytał. Sprawy personalne nie są dla Funduszu najważniejsze. Są ostatnimi, na których temat, zwłaszcza w obecnej sytuacji, chcielibyśmy rozmawiać – stwierdziła Grabowska.

Przypomnijmy, że wniosek o odwołanie wiceprezesa NFZ minister Ewa Kopacz złożyła 3 lipca, (16 lipca został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Funduszu). Grabowski, choć funkcji nie pełnił, był na 3-miesięcznym wypowiedzeniu i pracował dla NFZ tak, aby, jak sam mówił, pewne rozpoczęte prace w Funduszu zakończyć.

Nowy wiceprezes NFZ do spraw medycznych, Maciej Dworski, którego kandydaturę pozytywnie zaopiniowała Rada Funduszu, ma 55 lat. Posiada dwie specjalizacje II stopnia z chirurgii oraz z organizacji ochrony zdrowia. Do tej pory m.in. prowadził prywatną praktykę lekarską w Jeleniej Górze-Cieplicach.

Maciej Dworski pracę w strukturach płatnika rozpoczął w 1999 r. – wówczas jeszcze w Dolnośląskiej Kasie Chorych, jako dyrektor departamentu medycznego. Po powstaniu Narodowego Funduszu Zdrowia w 2003 r. był naczelnikiem wydziału świadczeń zdrowotnych Dolnośląskiego Oddziału NFZ. W 2003 r. zakończył pracę w NFZ. Później był prezesem zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia Spółka z o.o. w Kowarach.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum