Mabion: ponad 53 mln zł z nowej emisji

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2014 11:01

Mabion SA - polskiej firmie biotechnologicznej, rozwijającej i wprowadzającej na rynek specjalistyczne leki biopodobne najnowszej generacji - udało się pozyskać pożądaną kwotę (ponad 53 mln zł) na zrealizowanie swoich planów.

Spółka podpisała umowy objęcia 790 000 akcji serii K (z wyłączeniem prawa poboru) po cenie 41 zł za akcję z funduszami inwestycyjnymi i emerytalnymi, jak i innymi inwestorami instytucjonalnymi. Popyt na akcje znacząco przewyższał podaż. Po tej samej cenie, kolejne 510 000 akcji serii L w ramach kapitału docelowego zobowiązali się objąć założyciele Mabion.

Środki z emisji zostaną przeznaczone przede wszystkim na: przystosowanie i certyfikację nowego Kompleksu Naukowo-Przemysłowego Biotechnologii Medycznej do wymogów FDA (amerykańskiej agencji ds. leków), pokrycie rynkowego i medycznego wzrostu kosztów badań klinicznych leku MabionCD20 oraz uzupełnienie kapitału obrotowego, wynikające głównie z przesunięć w rozliczeniach środków unijnych i podatków. Oferującym akcje Mabion SA był Mercurius Dom Maklerski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum