MZ zwraca się w trybie pilnym do NFZ o kontrolę szpitala w Choroszczy

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2018 15:15

Minister zdrowia zwrócił się w trybie pilnym o podjęcie kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia w wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Choroszczy - poinformował resort w piątek (30 marca). Jednocześnie w najbliższych dniach szpital odwiedzi podsekretarz stanu Zbigniew J. Król, w resorcie zdrowia zajmujący się sprawami psychiatrii.

W zakresie kontroli znajdzie się sposób realizacji kontraktu szpitala psychiatrycznego w Choroszczy z NFZ. Fot. Archiwum

Jak przypomina Ministerstwo Zdrowia, szpital w Choroszczy jest własnością samorządu województwa podlaskiego, w związku z tym możliwość wpływu ministra zdrowia na jego funkcjonowanie i decyzje podejmowane przez dyrekcję jest ograniczona.

''Ministerstwo nie posiada żadnych informacji, które mogłyby świadczyć, że sytuacja zagrażała odpowiedniej opiece nad pacjentami. Tym niemniej, wobec niepokojących doniesień o sytuacji w szpitalu, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów, resort zdrowia chce wykorzystać posiadane możliwości kontroli, aby zweryfikować sposób zarządzania i gospodarki finansowej w tej placówce'' - czytamy w komunikacie.

W zakresie kontroli znajdzie się sposób realizacji kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wyniki działań kontrolnych zostaną upublicznione natychmiast po ich zakończeniu - podaje resort.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum