MZ: zdrowie wśród obszarów wsparcia unijnego w l. 2014-2020

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2014 14:41

Komisja Europejska zatwierdziła umowę partnerstwa, która otwiera drogę do negocjacji poszczególnych programów operacyjnych. Dla sektora ochrony zdrowia jest to szansa na realizację wielu ważnych przedsięwzięć.

Umowa partnerstwa wskazuje m.in. rodzaje inwestycji, które będą mogły być dofinansowanie, układ programów operacyjnych, zarys systemu ich wdrażania oraz podział odpowiedzialności za zarządzanie funduszami europejskimi. Jest to efekt kilkumiesięcznych negocjacji z Komisją Europejską. Kluczem do osiągnięcia porozumienia była współpraca i zaangażowanie wszystkich stron.

W rozmowach uczestniczyło także Ministerstwo Zdrowia, które przedstawiło propozycje obszarów wsparcia sektora ochrony zdrowia do 2020 roku. W kolejnych latach dofinansowanie przedsięwzięć w tym obszarze będzie możliwe zarówno na poziomie krajowym, jak i regionalnym. Dofinansowane zostaną projekty infrastrukturalne i tzw. działania miękkie.  

Kolejnym etapem programowania będzie uzgodnienie z Komisją Europejską poszczególnych programów operacyjnych. Stworzą one spójny system dokumentów strategicznych i programowych na nową perspektywę finansową.

Więcej: http://www.mz.gov.pl/
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum