MZ: wyższa kwota od której konsultanci w ochronie zdrowia muszą zgłaszać korzyści

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, Ministerstwo Zdrowia22 lutego 2022 20:08

Podwyższono kwotę, powyżej której konsultanci w ochronie zdrowia, muszą wykazywać otrzymanie korzyści. Komunikat w tej sprawie opublikowało Ministerstwo Zdrowia.

MZ: wyższa kwota od której konsultanci w ochronie zdrowia muszą zgłaszać korzyści
MZ: wyższa kwota od której konsultanci w ochronie zdrowia muszą zgłaszać korzyści Fot. PTWP

 

MZ: wyższa kwota od której konsultanci w ochronie zdrowia muszą zgłaszać korzyści

Podwyższono kwotę, powyżej której konsultanci w ochronie zdrowia, muszą wykazywać otrzymanie korzyści. Komunikat ws. waloryzacji kwoty, o której mowa w ustawie o konsultantach w ochronie zdrowia opublikowało Ministerstwo Zdrowia.

- W związku z ustaleniem w art. 9 ust. 1 pkt 3 ustawy budżetowej na rok 2022 z dnia 17 grudnia 2021 r. (Dz. U. z 2022 r. poz. 270) waloryzacji o prognozowany średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej w wysokości 100,0%, kwota, o której mowa w art. 8d ust. 1 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o konsultantach w ochronie zdrowia (Dz. U. z 2019 r. poz. 886), w roku 2022 nie ulega zmianie i wynosi 412,06 z - przekazał resort zdrowia 22 lutego.

Wspomniany artykuł  ustawy o konsultantach w ochronie zdrowia stwierdza, że "konsultant składa organowi powołującemu oświadczenie zawierające informacje o korzyściach o wartości wyższej niż 380 zł (ta kwota została podwyższona), w tym wyjazdach krajowych lub zagranicznych niezwiązanych z funkcją konsultanta, których koszt nie został pokryty przez instytucje go zatrudniające, w terminie 14 dni od dnia otrzymania korzyści.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum