MZ: wyniki kontroli w NFZ w drugiej połowie miesiąca

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 09 listopada 2010 12:04

Ministerstwo Zdrowia przeprowadziło w Centrali NFZ kontrolę przyznanych lub wypłaconych w 2010 roku dyrektorom oddziałów wojewódzkich NFZ innych niż wynagrodzenie zasadnicze świadczeń wynikających ze stosunku pracy.

MZ: wyniki kontroli w NFZ w drugiej połowie miesiąca

Jak poinformował 9 listopada portal rynekzdrowia.pl Krzysztof Suszek, dyrektor Biura Prasy i Promocji MZ kontrola już została zakończona, a protokół przedstawiono prezesowi NFZ 26 października 2010 r.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie kontroli prezesowi NFZ przysługuje prawo do złożenia umotywowanych zastrzeżeń do ustaleń zawartych w protokole w terminie 14 dni od dnia jego otrzymania. W przypadku złożenia zastrzeżeń kontrolerzy zobowiązani są do ich rozpatrzenia i – zależnie od zajętego stanowiska – podjęcia dodatkowych czynności kontrolnych.

Następnie, po otrzymaniu ostatecznego stanowiska w sprawie, prezes NFZ w ciągu 7 dni zobowiązany jest do podpisania protokołu kontroli lub pisemnego wyjaśnienia przyczyn odmowy jego podpisania.

Krzysztof Suszek zaznacza, że spodziewany termin zapoznania się z wynikami kontroli to druga połowa listopada 2010 roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum