×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

MZ wyjaśnia kwestie wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w POZ

Autor: MZ/Rynek Zdrowa29 października 2015 18:58

W związku z pojawiającymi się w mediach wątpliwościami dot. wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych pracujących w POZ resort zdrowia wyjaśnia, że zgodnie z zapisami porozumienia, wynagrodzenia w tych grupach zawodowych wzrosną od stycznia 2016 r.

MZ wyjaśnia kwestie wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w POZ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak przypomina Ministerstwo Zdrowia, w porozumieniu podpisanym 23 września 2015 r. przez ministra zdrowia, prezesa NFZ oraz środowisko pielęgniarek i położnych - reprezentowane przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych - ustalono m.in., że od 1 stycznia 2016 r. wzrośnie stawka kapitacyjna dla:

-pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej,
- położnej podstawowej opieki zdrowotnej
- pielęgniarki środowiska nauczania i wychowania
w sposób zapewniający ww. grupom zawodowym średni wzrost miesięcznego wynagrodzenia, w przeliczeniu na etat (równoważnik etatu).

Ustalenie odrębnego terminu wprowadzenia podwyżek dla pielęgniarek i położnych zatrudnionych w POZ wynikało z tego, że w 2015 r. - w związku z wcześniejszymi protestami lekarzy związanych z Federacją Porozumienie Zielonogórskie - NFZ przeznaczył środki finansowe właśnie na wzrost stawek kapitacyjnych w POZ, wyczerpując swoje możliwości finansowe w tym zakresie.

W tym kontekście zarzuty Federacji, jakoby minister zdrowia pominął tę grupę pielęgniarek i położnych, należy uznać za bezpodstawne i niezrozumiałe - czytamy w komunikacie MZ.

Więcej: www.mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum