MZ w sprawie badań psychologicznych dla kierowców

Autor: rcl.gov.pl/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2019 20:26

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy opublikowano we wtorek (9 kwietnia).

MZ w sprawie badań psychologicznych dla kierowców
Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Planuje się zobligowanie kandydatów do szkoły ponadpodstawowej lub uczniów szkoły ponadpodstawowej, prowadzących kształcenie w zawodzie oraz kandydatów na kwalifikacyjny kurs zawodowy lub słuchaczy kwalifikacyjnego kursu zawodowego do uzyskania orzeczenia psychologicznego o braku lub istnieniu przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem w zakresie prawa jazdy kategorii C lub C+E, których podstawa programowa kształcenia w zawodzie przewiduje uzyskanie umiejętności kierowania pojazdem silnikowym.

W związku z nowelizacją rozporządzenia wprowadza się dodatkowy wzór orzeczenia psychologicznego wydawanego przez uprawnionego psychologa.

Projektowane rozporządzenie nie zostanie przekazane do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz reprezentatywnych organizacji samorządu terytorialnego.

Czytaj: rcl.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum